Piip ja Tuut. HAMLET

"Sain täiesti ootamatult südamest naerda. Haide Männamäe ja Toomas Tross on leidnud oma nurga ja teevad teatrit, mis neid ennast ja publikut vaimustab."
Heili Sibrits, Postimees "Ületoodetud teater ehk elagu, mis põletab! 12.09.2017

"Uue taseme saavutas ka naljateatri tuntud ja tunnustatud klounipaar Piip ja Tuut koostöös Läti lavastaja Lauris Gundarsiga. „Hamletis“ tõestavad klounid koos kontserdi mõõtu helikujunduse teinud Siim Aimlaga, et vana hea vastandite mõju seadus maksab endiselt: naer võimendab tragöödiat."
Eva-Liisa Linder, Sirp 31.03.2017

"Kui kaks klouni tões ja vaimus Shakespeare’i tragöödiat lavastama hakkavad, on tulemuseks absurd. Nii Männamäe kui ka Trossi individuaalne panus on suurepärane, kokkumäng samuti. Lavastuse leidlikku minimalismi serveeritakse hoogsalt ja pilkupüüdvalt. Juba see, milliseid trikke tehakse nii tavapärase lavaelemendiga nagu eesriie, mõjub vaimustavalt. Kokkuvõttes: „Piip ja Tuut Hamlet” on vaimukas kollaaž tragöödiast ja tsirkusest."
Veiko Märka, Eesti Päevaleht 20.06.2016

"Kes on „Hamletit“ vähemalt korra lugenud või laval näinud, see tunneb tegelased, kuulsa monoloogi ja rohked tuttavad tsitaadid muidugi ära. Kelle jaoks on lavastus esimene kokkupuude klassikuga, siis ka lugu ise saab väga selgeks. Kindlasti paremini kui klassiruumis, sest tegelasi ja sündmusi kirjeldatakse üksikasjalikult."
Peep Ehasalu, blogi, 24.05.2016

Klassikaline Hamleti-lugu jääb muutumatuks, kui Shakespeare tragöödia mängivad ette kaks klouni Piip ja Tuut, kes toovad vaatajate ette kümme erinevat karakterit hauakaevajatest kuningapaarini. Lavastusest tõusevad esile paljud tänapäevalgi kõneainet pakkuvad teemad, nagu naaberriigi provokatiivne sõjaline relvastumine, konflikt reaalsuse ja ettekujutuse vahel ning inimlikkus.

"Kuivõrd lahe võib üks kahe klouni mängitud Shakespeare'i Hamet olla - poleks kunagi uskunud! Läksin oma Shakespearoloogiga tema huvides seda vaatama ja olime mõlemad pahviks löödud! Piip ja Tuut ise on nii stiilipuhtad. Juba enne etendust Haide Männamäe on rollis ja askeldab seal Piibu ja Tuudu majas ringi ning suhtleb kõigi saabujatega. Mõnus, mõnus, mõnus teatrielamus - feelgood-teater ja selliseid elamusi tahaks palju tihedamalt saada. Lisaks veel Siim Aimla muusika ning tema enda musitseerimine seal. Ta esitab ka Shakespeare'i sõnadele ühe laulu, mis läks niimoodi hinge, et tahaks hullult seda veelkord kuulata. Ja mis laul see üldse on - müsteerium... aga see on ilmselt mu aasta lemmiklaul. (Kusjuures praegu kui lugesin selle aasta-edetabeli oma Shakespearoloogile ette, tahtis ta mu maha lüüa, sest see oli sellel üpris Shakespeare'i-rikkal aastal tema number 1. teatrielamus!)"
Danzumees, blogi, 2017 Teatriaasta autahvel

Esietendus mais 2016 Piip ja Tuut Mängumajas

Autor: William Shakespeare

Lavastaja: Lauris Gundars (Läti)

Näitlejad: Haide Männamäe ja Toomas Tross

Helilooja ja muusik: Siim Aimla

Kunstnik: Jaanus Laagriküll

Lavastus on loodud täiskasvanutele, ent on sobilik vaatamiseks ka noortele alates 16. eluaastast. Noored 12+ on oodatud koos vanemaga.

Etendus kestab 2 tundi 30 minutit ja on ühe vaheajaga.

----------

Piletiinfo:

Pilet 20 €

 

Share

Upcoming events
Piip ja Tuut. HAMLET

Hiiumaa, Viscosa Kultuuritehas

Tuesday,
6th August, 19:00
Piip ja Tuut. HAMLET

Hiiumaa, Viscosa Kultuuritehas

  • 15€
Buy from 15€
Piip ja Tuut. HAMLET

Tallinn, Piip ja Tuut Teater

Friday,
30th August, 18:00
Piip ja Tuut. HAMLET

Tallinn, Piip ja Tuut Teater

  • 29€
Buy from 29€