Suurim suvelavastus: ADA. Rääkimata lugu

“ADA. Rääkimata lugu” on muusikaline suvelavastus möödunud ajastu suurimast filmi- ja estraaditähest, lummavast ja säravast Ada Lundverist.

2023. aasta suvel etendub Kiidjärvel Põlvamaal muusikaline lavastus, kus vaatajate ette astub Ada Lundver, kelle elu rullub lahti kui romantiline film täis dramaatilist pinget, huumorit, kirge, armastust ja valu. Juulis ja augustis tuleb vaatajate ette 10 lisaetendust 2022 suve ülimenukast lavastusest. 

Etendus räägib kunagise Filharmoonia konferansjee, filminäitleja ja varieteetähe elust. Hiiumaalt pärit eluterve huumoriga naine tõusis Nõukogude Liidu kultuuritegelaste eliidi hulka, kuhu kuulusid filmirežissöörid, näitlejad, dirigendid ja lauljad, kes tollases meestekeskses maailmas ihkasid teda ja olid tema pärast valmis nii mõnekski rumaluseks. Osad neist ilmuvad teispoolsuse kardina tagant ka Kiidjärve välilavale: Vello Orumets, Urmas Ott, Juhan Smuul, Kaljo Kiisk, Eri Klas, Eino Baskin, Mikk Mikiver jt.

Etenduses kõlab palju kauneid laule, mis tolleaegset hallivõitu argipäeva värvikamaks muutsid ja tänasel päeval juba ununema kipuvad, näiteks anasambel "Laine", Heli Läätse, Heidi Tamme, Uno Loobi, Kalmer Tennosaare ja paljude teiste repertuaarist.

Tribüünil on 31 rida. Kõik kohad on nummerdatud ning sisaldavad seljatoega tooli. Esimene rida on maapinnaga tasa, alates teisest reast on istekohad tõusuga. Esimene rida on lavast 7 meetri kaugusel,  viimane rida maapinnast 7 meetri kõrgusel ning 30 meetri kaugusel. Nähtavus on kõikidel istekohtadel suurepärane. Lava kõrval on ka suured ekraanid, mis aitavad toimuvat vajadusel paremini näha.

Etenduse tsoonis on kasutusel spetsiaalne sääsekogumise süsteem mosquito magnet, mis tagab 90% ulatuses sääsevaba elamuse.

Peaosades:

Saara Nüganen ja Anne Reemann

Osades: 

Sepo Seeman

Peeter Oja 

Jan Uuspõld

Birgit Sarrap 

Kalle Sepp

Priit Strandberg

Liina Tennosaar

Ott Raidmets

Teksti autor:

Ott Kilusk

Lavastaja:

Ain Mäeots

Muusikajuht:

Siim Aimla

Kunstnik:

Karmo Mende

Koreograaf:

Britt Kõrsmaa

Tegevprodutsent:

Liis Jürimäe

Tootja Thors Films 

VIP pilet (1-2 rida) sisaldab parimat istekohta, tasuta kava ja VIP telgis enne etendust ja etenduse vaheajal gurmee-toitlustust.

Õpilastele ja pensionäridele soodustus 2€.

Kui soovite ööbimist, siis üks võimalus on Tiku Puhkemajad 

Piletite hinnad:

99 €/ 55 € /47 €/ 42 € alates 1. oktoober kuni 31. detsember

Ratastoolipileteid on võimalik osta kirjutades [email protected]

 

 
Tulevasi üritusi pole