Kontsert-mõtterännak “Psühholoogilised vajadused muusika ja käitumisteaduse peeglis”

Vaimse tervise sari esitleb:
KONTSERT-MÕTTERÄNNAK
“Psühholoogilised vajadused muusika ja käitumisteaduse peeglis”
 
Vaimse tervise sarja kontsert-mõtterännak "Vajaduste rahuldamine käitumisteaduse ja muusika peeglis
Roman Timofejev - psühholoog, psühhoterapeut (Austria-Eesti)
Aleksandr Žedeljov (Modulshtein) -  helilooja, elektroakustilise muusika artist
Vestlust juhib Steven Hristo Evestus - advokaat, kodanikuühiskonna eestkõneleja 
 
Seekordne vaimse tervise sarja kontsert-mõtterännaku teema on väga eluline ja puudutab me kõigi igapäevaelu. Psühholoogilised vajadused on vaimse tervise, paarisuhete, töö motivatsiooni ning laste arengu toetamise keskne teema.
 
Eestist pärit psühholoogi ja psühhoterapeudi Roman Timofejevi teadusliku huvi keskmes on  vajaduste teooriate ning selle praktiline kasutamine psühhoteraapias. Kontsert-mõtterännakul tutvustab Roman kõige tähtsamaid psühholoogilisi vajadusi (mugavus, turvalisus, kuuluvus, eneseaustamine, mõtestatus ning enseareng)  millega seotud protsesse on võimalik teadusuuringutega tõestada. Timofejev kirjeldab  psühholoogiliste vajaduste rahuldamist ning mida toob kaasa nende vajaduste allasurumine.

Modulshteini muusika on sümbioos eksperimentidest, mille käigus sämplitakse teosed, mis on kirjutatud klassikalistele pillidele nagu keelpillikvartett, klarnet ja klaver, mis on publikuni toodud elektrooniliste vahendite kaudu. Ja kõik sünnib ettevalmistatud improvisatsiooni käigus. Selline muusikaline sümbioos sarnaneb inimese vajaduste rahuldamise protsessiga (mida käsitleb Roman Timofejev). Seda analüüsime kontsert-mõtterännakul nii kuulaja kui ka esineja seisukohalt. Sel sündmusel räägime vajadustest, nende rohkusest, nende seosest arenguga, evolutsiooniga, neurobioloogiliste protsessidega, vaimse tervise ja isiksusega. 

 

Порекомендовать

Ближайшие мероприятия
вторник,
16-го апреля, 19:00
  • 17€
  • 13€
Купить от 13€
пятница,
19-го апреля, 19:00
  • 17€
  • 13€
Купить от 13€