Naiste Hääl

Tule ütle naiste õiguste osas oma sõna sekka inspireerival naisteüritusel, mis toimub 20. juulil Kultuurikatlas Tallinnas. 

Laval kuuled arutelusid naiseks olemisest tööl ja kodus, tänastest põletavatest teemadest nagu keha, palgalõhe ja lähisuhtevägivald, kuid ka naiseks olemisest erinevatel ajastutel ja Eesti naisliikumise ajaloost.


ÜLES ASTUVAD: Katri Teller, Anna Hints, Reet Linna, Heidit Kaio, Oksana Tandit, Saskia Alusalu, Kristina Mänd-Lakhiani, Kristina Birk-Vellemaa, Birk Rohelend, Laura Kurs ja paljud teised. 

Päeva juhib Anu Välba. 

PILETIINFO

Pilet: 49€ 
Sõbraga koos: Ostes kaks või enam piletit, saad piletid 20% soodsamalt*
* Aktiveeri soodustus ostukorvis *

MIDA OODATA?

Miks peetakse Eesti ühiskonnas feminismi kurjade naiste jututeemaks ja milline lugu on Eestis naiste õigustega? Mis on meie naistel südamel, kuidas saame teineteist toetada ja milliseid lahendusi peame ühiskonnas looma? Eesti vajab tasakaalukat arutelu sellest, kuidas on elada meie ühiskonnas naisena. Ka meie maa on "loodud meeste poolt meeste jaoks" ja sellest peab rääkima.


MIKS OSALEDA?

“Naiste hääl” on koht aruteludeks, millest muidu ei osata või ei taheta Eesti ühiskonnas rääkida. See on koht jagamiseks ja teineteisele õlg-õla tunde loomiseks, koos arutamiseks ja julguse andmiseks.

Tuleme kokku, et jagada haaravaid kogemuslugusid ja silmiavavaid fakte, vestelda põhjapanevatel teemadel ning koos inspireeruda – kõike selleks, et ühiskond saaks vabam, kaasavam ja õiglasem. Seejuures tuleb rõhutada, et sündmus pole meeste vastu, vaid kaasava ja koostöötava ühiskonna poolt. Sündmusele on oodatud nii mehed kui naised. 


SÜNDMUSE KORRALDAJA

“Naiste hääle” eestvedajaks on Mindvalley kaasasutaja, eestlanna Kristina Mänd-Lakhiani, kes on enesearengu valdkonnas tegutsenud üle kahekümne aasta: “Olen oma loomult alati olnud naiste õiguste eest väljas ja olles ise elanud pool elu väljaspool kodumaad, näen, et meil on siin veel natuke maad minna. Sel aastal saab minu südameasjaks panna kokku üks inspireeriv sündmus just naistele, kus saame ausalt ja avatult rääkida naise rollist ühiskonnas.”

Sündmust korraldab Mindvalley, mis on 2004. aastal loodud üks maailma suurimaid haridusplatvorme, millel on üle 20 miljoni jälgija. Mindvalley kogukond hõlmab 200 maailmatasemel õpetajat, autorit ning isikliku arengu ja heaolu eksperti, kelle eesmärk on panna inimesi mõtlema enese harimisest senisest laiemalt ja otsima selleks ka uuenduslikke võimalusi. Platvormil saab kuulata loenguid tervisest spirituaalsuseni, äri juhtimisest heade suhete hoidmiseni ja personaalsest eneseteostamisest eduka karjäärini. 

KAVA

I osa - Naised ajalugu loomas

10:00   Uksed avatud, registreerimineI osa - Naised ajalugu loomas
11:00 Avasõnad: Anu Välba ja Kristina-Mänd Lakhiani
11:20 Piret Karro: Põnevuslugu naiste õigustest Eestis
11:50 Kadri Aavik: “Kes peseb nõud? Soolisest võrdsusest Eestis”
12:20 Vestlus: Kas feminismil on tänases ühiskonnas kohta?
Arutlevad: Kristina Mänd-Lakhiani, Kristina Birk-Vellemaa, Laura Kurs, Eva Maran
13:05 - Oksana Tandit: “Mis on pildil valesti”

13:25 - LÕUNAPAUS

II osa - Naine tänases ühiskonnas

14:10 - Elina Naan - Olla Naine
14:15 - Vestlus: Naiseks olemine Eestis
Arutlevad: Reet Linna, Aljona Gorbatshkova, Katri Teller, Sissi
15:00 - Heidit Kaio: “Miks naised on oma keha suhtes ebakindlad?”
15:30 - Vestlus: Kellele kuulub naise keha?
Arutlevad: Anna Hints, Marian Võsumets, Saskia Alusalu, Birk Rohelend
16:15-17:00 - Kristina Mänd-Lakhiani: Päeva lõpetamine ja reflektsioon

 
Tulevasi üritusi pole