Madeira ja Assoori saarte veinid: António Maçanita meistriklass

António Maçanita on Portugali üks omanäolisemaid ja ka isepäisemaid veinimeistreid. Teda on viimasel kümnendil pärjatud Portugali parima noore veinimeistri, seejärel parima veinimeistri, samuti innovaatiliseima veinimeistri ja pühenduima veinitootja tiitlitega. Tema veinid Alentejost, Dourost, Assoori saartelt ja viimasel paaril aastal ka Madeiralt ning Porto Santo saarelt on kui sädelevad pärlid – ja nagu luksuslike ehetegi puhul ei jätku neid kunagi kõigile soovijaile.

Selles meistriklassis maitseme mõnesid tähelepanuväärseid veine Madeiralt ja Porto Santo saarelt ning Pico saarelt Assooridelt. Tegu on veinidega, mida on valminud vaid üliväiksed, osalt ka üksnes eksperimentaalsed kogused. António lisab neile oma veinitegemise filosoofiat ja tutvustab paikkondlikke eripärasid.

Meistriklassis maitsmisele tulevad veinid:

  • Caracol dos Profetas 2022 (DOP Madeirense, Porto Santo)
  • Arinto dos Açores Sur Lies 3 Colheitas,
  • Non Millésimé (Assoori saared, Pico D.O.)
  • Arinto dos Açores Solera Non Millésimé (Assoori saared, Pico D.O.)
  • Tinta Negra dos Villões 2022 (DOP Madeirense)
  • Erupção Vulcânica Tinto, Non Millésimé (Assoori saared)

Veinid on valminud kahes veinimajas: Azores Wine Company’s Pico saarel ja Companhia de Vinhos dos Profetas e dos Villões’es Porto santo saarel. António Maçanita osaleb videosilla kaudu, kohapeal modereerivad Tiina Kangro ja Madis Metsis Mil Vinhosest.

Koolitusel osalemine eeldab kehtivat Veinimessi piletit või kutset.

 
Tulevasi üritusi pole