Sündmuse info
Korraldaja:
MTÜ Muusikasõprade Klubi
Info:
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel. Hilinejaid saali ei lubata! Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud.

GUNNAR GRAPS 70 - JUUBELIKONTSERT

pühapäev
28. november 2021 19:00
Alexela Kontserdimaja

 Tallinn, Estonia pst 9

vaata kaardilt vaata kaardilt
Piletite hinnad alates 28€

Sündmuse info

GUNNAR GRAPS 70 JUUBELIKONTSERT

Gunnar Grapsi 70. sünniaastapäeva mälestuskontsert toimub 28. novembril Alexela Kontserdimajas.

Päev pärast Gunnar Grapsi sünnipäeva, 28. novembril toimub Alexela Kontserdimajas kontsert legendaarse Eesti rocki "raudmehe" mälestuseks.  Tänavu möödub 70 aastat Gunnar Grapsi sünnist ning sel puhul koguneb kontserdisaali lavale arvukalt Eesti muusikuid, et pakkuda publikule võimalust taaskogeda Grapsi muusikalist pärandit kohalikku muusikasse. 

Alexela Kontserdimajas toimuval sündmusel astub üles muljetavaldav plejaad Eesti tippmuusikutest. Väärikal sünnipäeval teevad vanameistrile kummarduse tema endised bändikaaslased ja ka noorema generatsiooni staarid. Kontserdiks tulevad kokku Mikronid ja kõik Magnetic Bandi koosseisud.

Neile lisaks esitavad Grapsi loomingut Ornament tribuut, Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lexsoul Dancemachine, Eesti Rahvusmeeskoor ning Terminaator.

Kontserdi kunstiline juht ning Gunnar Grapsi kauaaegne bändikaaslane Jaanus Raudkats lausus, et kontserdikava sai talle endalegi üllatuslikult väga tummine. Lisaks meeskoorile käivad lavalt läbi 40 muusikut.

„Kontsert on jaotatud kahte osasse: esimeses osas astuvad üles ansambel Mikronid koos Mikk Tammepõllu, Ivo Linna ja Tõnis Mägiga; Ornament tribuut; Riho Sibul koos esimese Magnetic Bandiga ning Lexsoul Dancemachine,” kõneles Raudkats. „Teist osa alustab taas Magnetic Band, mis koosneb erineva aja Grapsi kolleegidest, kes annavad ülevaate erinevatest ajajärkudest Gunnari loomingus. Lavale astuvad pea kõik Grapsi endised muusikud nagu Sulev Kuusik, Heini Vaikmaa, Mati Valdaru ja paljud teised. Publiku jaoks kujunevad vast magnetiteks Elina Nechayeva ja Terminaatori koostöö ning Eesti Rahvusmeeskoori nägemus Gunnari muusikast. ”

Gunnar Graps (27.11.1951-17.05.2004) oli Eestis omaette nähtuseks tõusnud muusik, kes viljeles erinevaid stiile, kuid jäi truuks eelkõige rokile ja bluusile.

Aastal 2004 omistati Grapsile Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind. Gunnar Graps on jätnud Eesti muusikasse kustumatu jälje lugudega „Valgus”, „Raudmees”, „Imelik Masin”, „Tõmmu naine”, „Ma kuulen öös Su õnnelikku naeru” , „Pilved kuuvalgel”, „Rahatuvi” ja paljud teised. Kontserdil tuleb esitamisele läbilõige kõikidest Grapsi hittidest alates ansamblist Mikronid kuni GGG perioodini välja.

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:30 Orienteeruv lõpp

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

Tellige kohvilaud ette: kontserdimaja.ee/telli-ette/

 

Jaga

Piletite hinnad
35 €
  • Saadaval
28 €
  • Saadaval

Internetist piletite ostmisel lisandub teenustasu. Loe rohkem .